Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem ... - Kornel Makuszyński
Blog > Komentarze do wpisu

Zmian nadszedł czas!

 

Kochani,

 

Ta chwila musiała kiedyś nadejść. Przeważnie jest tak, że jeśli nosimy się z jakimś zamiarem od dłuższego czasu, to w końcu go realizujemy. Właśnie tak było w moim przypadku. Od bardzo dawna w głowie kiełkowała mi myśl, żeby zmienić platformę, na której mogłabym dla Was pisać o literaturze. Analizowałam wszelkie argumenty „za” i „przeciw” i ostatecznie zwyciężyły te „za”. Nie ukrywam, że bardzo smutno było mi, kiedy moja blogowa Siostrzyczka przeniosła się na Blogspot. Książkówko, wiesz, że o Tobie mowa, prawda? Było to dość dawno temu, ale od tamtego czasu coraz częściej myślałam o zmianie platformy, ponieważ Blox nie dawał mi tego, czego oczekiwałam. Nie będę się tutaj rozwodzić nad wadami i zaletami Bloxa, bo nie o to chodzi.

Istotny natomiast jest fakt, że w końcu podjęłam męską decyzję i jednym pociągnięciem założyłam nowego bloga na Blogspocie. Ponieważ prowadzę tam kilka innych blogów, uznałam, że ta platforma będzie najlepsza. Teraz mam wszystkie blogi w jednym miejscu i nie muszę się ograniczać z objętością notek czy wklejaniem zdjęć, jak bardzo często zdarzało mi się robić to na tym blogu. Wiecie, że piszę dużo. Moje notki są dość obszerne, co wynika z tego, że zwyczajnie uwielbiam pisać i jak już się do tego pisania dorwę, to nie wiem, kiedy powinnam przestać. Tego nie zapewniał mi Blox, ponieważ wielokrotnie musiałam dzielić wpis na kilka części. Jako blogerka chcę się rozwijać i mam nadzieję, że w nowym miejscu odnajdę to, czego od blogowania oczekuję.

Praktycznie przez ostatni tydzień usilnie próbowałam przenieść ręcznie wpisy z niniejszego bloga, ale niestety jest to niewykonalne. Podczas swojego istnienia Kraina Czytania zgromadziła aż 344 notki! Na automatyczne przenosiny nie ma co liczyć, ponieważ obydwie platformy nie współpracują ze sobą w tym zakresie. Tak więc ostatecznie zdecydowałam się zostawić wszystko tak, jak jest i podlinkować w nowym miejscu wszystkie recenzje, wywiady oraz pozostałe wpisy. Dlatego też z tego miejsca apeluję i proszę Administratorów Bloxa, aby nie usuwali po jakimś tam czasie Krainy Czytania, ponieważ znajdują się tutaj wpisy, które mają naprawdę istotne znaczenie! Nie chodzi tylko o mnie jako o autorkę bloga, ale o osoby, dla których tego bloga tworzyłam. Oprócz czytelników są to także pisarze oraz wydawnictwa. Znajdują się tutaj recenzje książek pisane na zamówienie samych autorów lub wydawców. Te wpisy są podlinkowane na prywatnych stronach pisarzy oraz na stronach wydawnictw. To nie może zniknąć tylko dlatego, że ja już w tym miejscu pisać nie będę! Proszę zatem o uwzględnienie mojej prośby za co będę niezmiernie wdzięczna.

Oprócz powyższego wpisy na tym blogu są naprawdę wartościowe ze względów intelektualnych i merytorycznych. Pozwólcie, że wspomnę chociażby o cyklu upamiętniającym rok 2012 jako Rok Józefa Ignacego Kraszewskiego. Wiem, że z tych informacji korzysta wiele osób. Są wśród nich zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

A zatem Szanowni Administratorzy bardzo Was proszę – NIE LIKWIDUJCIE KRAINY CZYTANIA!

Nie mogę powiedzieć, że nie będę patrzeć z sentymentem na ten etap mojego blogowania, który właśnie dobiegł końca. Otóż, będę. Nawet teraz, kiedy piszę tę notkę łza mi się w oku kręci. W końcu poświeciłam temu miejscu dwadzieścia pięć miesięcy życia. Dzięki temu poznałam wielu ciekawych ludzi, nawiązałam znajomości, o jakich mi się nawet nie śniło przed założeniem bloga. I co istotne – przeczytałam szereg książek, na które z pewnością nigdy bym nie trafiła, gdyby nie to miejsce. Żal się rozstawać, ale skoro powiedziało się „A” trzeba powiedzieć też „B”. Jak męska decyzja, to niech będzie męska do końca.

Na pewno będę tutaj zaglądać. Będę odwiedzać blogi, które tutaj zostają i które świetnie mi się czyta. Mam też nadzieję, że moi stali czytelnicy będą mnie odwiedzać w nowym miejscu równie często, jak było to do tej pory. Mam też prośbę do wszystkich, którzy adres Krainy Czytania mieli umieszczony na swoich blogach, aby ten adres zmienili. Będę bardzo wdzięczna.

To co, Kochani? Idziemy, prawda?http://wkrainieczytania.blogspot.com

 

 


piątek, 17 maja 2013, krainaczytania

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
avo_lusion
2013/05/17 11:16:48
Oczywiście, że idziemy! Gratuluję decyzji i trzymam kciuki za kolejne sukcesy :)
-
krainaczytania
2013/05/17 11:18:11
@Danusia
Dziękuję :-) Każde wsparcie mile widziane :-)
-
ksiazkowka
2013/05/17 11:33:39
Moja Droga Siostrzyczko, mnie też było ciężko Ciebie tu zostawić i porzucić blox, ale...Sama wiesz, że przeprowadzka to mus. Przeniosłam się z podobnych względów co Ty. Blox jest zbyt ubogi funkcjonalnie jak dla mnie. Jednak bardzo się cieszę, że będziesz teraz na blogspocie. :) Już mam wrażenie, że jesteś tuż obok. :):)
-
krainaczytania
2013/05/17 11:36:57
@Ewa
A wiesz, że mnie też się tak wydaje, jakbyśmy były w pokojach obok. Nie miałam pojęcia, że w wirtualnym świecie można tak czuć. :-)))
-
cyrysia
2013/05/17 11:46:04
Gratuluje ,,męskiej'' decyzji i cieszę się, że jesteś teraz w blogspocie :-)
-
krainaczytania
2013/05/17 11:49:06
@Cyrysia
Ja też się cieszę, choć decyzja o "emigracji" była naprawdę trudna :-)
-
felicja79
2013/05/17 13:24:48
Mam nadzieję, że administratorzy blox wezmą Twoją prośbę na poważnie :-).
I już idę na nowy blog!
-
krainaczytania
2013/05/17 13:33:39
@Felicja
Ja też mam taką nadzieję, bo to by była totalna załamka dla mnie, jeśli te wpisy zniknęłyby z sieci. Tak jak napisałam, nie chodzi tyle o mnie, co o tych wszystkich ludzi, dla których pisałam. Jest wiele takich notek, które pisałam na zlecenie. Gdyby Administratorzy to zlikwidowali, to byliby BEZ SERCA!
-
avo_lusion
2013/05/17 14:49:41
Hm, ale skąd w ogóle przypuszczenie, że admini usuwają blogi? Takie rzeczy mają miejsce na onecie, ale nie bloxie:) Tutaj blogi bez żadnej notatki istnieją lata, więc nie ma obaw :)
-
Gość: ania notuje, *.dwudziestolatka.ds.uni.wroc.pl
2013/05/17 17:30:50
super że będziesz na blogerze :)
-
Gość: krasnoludek, *.adsl.inetia.pl
2013/05/17 21:56:16
bardzo się cieszę, że przechodzisz do bloggera - stamtąd będzie mi łatwiej obserwować Twoje wpisy;) Pozdrawiam i życzę prostej i miłej aklimatyzacji a nowej platformie;) Teraz lecę do nowej Krainy;)
-
kaye
2013/05/17 22:28:10
Powodzenia na nowej drodze blogowania ;)
-
krainaczytania
2013/05/18 10:04:24
@Danusia
O ile mi wiadomo istnieje cztery punkty, które kwalifikuje bloga do usunięcia właśnie na Bloxie, tak więc na wszelki wypadek proszę administrację o zachowanie bloga, żeby potem nie było, że ja czegoś nie dopilnowałam. Poza tym, znam blogerkę, której adres bloga został na Bloxie zablokowany bez żadnych ostrzeżeń. Nie napisałam tego bez powodu, uwierz mi :-)
-
krainaczytania
2013/05/18 10:04:55
@Ania
Ja też się cieszę :-)
-
krainaczytania
2013/05/18 10:05:41
@Krasnoludek
Mam nadzieję, że nowa Kraina Ci się spodoba :-)
-
krainaczytania
2013/05/18 10:06:04
@Kaye
Dziękuję :-)
-
wiosenka27
2013/05/19 20:29:35
Ja z Tobą idę na pewno:)
-
krainaczytania
2013/05/20 08:16:07
@Wiosenka27
To super!
-
Gość: bella, *.adsl.inetia.pl
2013/06/19 13:02:01
gratuluje i mam nadzieje, że się uda :D
-
krainaczytania
2013/06/21 11:07:36
@Bella
Dziękuję i zapraszam do mojego nowego miejsca w sieci :-)


Kornel Makuszyński - Patron Bloga

Napisz do mnie
Kraina Czytania

Follow on Bloglovin


Kraina Czytania
on Google+Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Lubię czytać


Co czytać?