Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem ... - Kornel Makuszyński
Blog > Komentarze do wpisu

Kraina Czytania „oszalała” i rusza z kolejnym projektem!

 

 

http://agnes-books.blogspot.com/


Wszyscy, którzy śledzą mój profil na FB wiedzą już, że wpadł mi do głowy kolejny pomysł. Ci, którzy już mnie trochę znają mają świadomość tego, że język angielski jest mi bardzo bliski. Traktuję go praktycznie jak drugi język ojczysty. Jednak na co dzień używam go stanowczo za mało. Praca z dziećmi i młodzieżą nie zawsze pozwala mi się rozwinąć i dlatego wciąż szukam nowych wyzwań, aby móc posługiwać się tym językiem i stale go doskonalić.

Tym razem mam dla Was propozycję, która dotyczy właśnie języka angielskiego, a właściwie pisania recenzji i generalnie tworzenia tekstów o literaturze, lecz jedynie w języku angielskim. Tego typu projekt już dawno spędzał mi sen z powiek. Kiedy zaczynałam prowadzić Krainę Czytania napisałam nawet kilka recenzji po angielsku, tworząc osobną kategorię. Jednak szybko zrezygnowałam z tego pomysłu, ponieważ jeszcze wtedy interesowały mnie rozmaite blogowe konkursy, a tam organizatorzy wymagali, aby blog był prowadzony jedynie w języku polskim.

Ale może przejdę już do rzeczy. Otóż, właśnie założyłam bloga, na którym chcę pisać po angielsku. Chciałabym, aby znalazły się tam nie tylko recenzje książek, ale też teksty dotyczące literatury, jak relacje ze spotkań autorskich (jeśli ktoś w takich uczestniczy), wywiady z pisarzami (jeśli ktoś takowe przeprowadza) i tym podobne rzeczy. W związku z tym chciałabym zachęcić Was do wzięcia udziału w tym projekcie-wyzwaniu. Tak więc jeśli znacie język angielski dość biegle w piśmie, posiadacie konto na Blogspocie (jeżeli nie, to zawsze możecie założyć), piszecie na swoich blogach (albo gdzieś indziej) o literaturze, to zapraszam Was do udziału w tej akcji. Wystarczy, że prześlecie do mnie maila (aga510@op.pl), a ja natychmiast uczynię Was współautorem bloga.

Na chwilę obecną znajdziecie na blogu tekst powitalny mojego autorstwa, w którym piszę o tym, czym są albo przynajmniej powinny być dla nas książki. Oczywiście blog na razie jest w fazie tworzenia. Jest to taka wersja robocza, która w miarę upływu czasu będzie udoskonalana. Każdy autor bloga będzie miał swój głos i wspólnie będziemy kształtować jego formę i wygląd. Będzie można zmienić nagłówek, wrzucić inne linki do bocznej szpalty. Wszystko jest kwestią dogadania się.

Zależy mi przede wszystkim na tym, aby polska literatura i polscy autorzy byli promowani w świecie. Dziś język angielski jest już praktycznie uznawany jako język międzynarodowy, więc nie ma innej opcji, jak tylko pisać w tym języku. Może dzięki temu blogowi jakiś polski autor dostanie z Zachodu propozycję zakupu praw autorskich do jego powieści? Kto wie? To wcale nie jest sytuacja czysto hipotetyczna. A kto powiedział, że tylko Amerykanie czy Anglicy mogą robić międzynarodową karierę literacką? Polacy też mogą, tylko trzeba im w tym pomóc.

Oczywiście o książkach zachodnich pisarzy również na blogu będzie można pisać. Nie narzucam żadnych ograniczeń. Będziecie mogli tłumaczyć swoje recenzje i umieszczać na wspólnym anglojęzycznym blogu. Nie będzie żadnych naglących terminów zamieszczania tekstów. Piszecie w takim tempie, w jakim Wam wygodnie. Niemniej, jeśli już ktoś zobowiąże się do współprowadzenia bloga, powinien wrzucać swoje teksty w miarę regularnie, aby było widać, że ten blog funkcjonuje. Jedyne, czego wymagam, to uczciwości. Nie chciałabym sytuacji, w której ktoś miałby nas posądzić o plagiat. Wszystkie teksty muszą być autorstwa danego blogera/blogerki. Ale ta sprawa jest chyba jasna i nie należy poświęcać jej zbyt wiele czasu.

Projekt jest otwarty i w każdej chwili można się do niego przyłączyć. Serdecznie zapraszam i czekam na Wasze maile!piątek, 10 maja 2013, krainaczytania

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
cyrysia
2013/05/10 19:13:43
Ja niestety nie znam angielskiego, więc niestety nie będę mogła śledzić twoje anglojęzyczne wpisy.
-
wiosenka27
2013/05/10 19:22:44
O rany, naprawdę Cię podziwiam. Ja o drugim blogu narazie tylko myślę a Ty juz trzeciego zakładasz. Jesteś niesamowita:)
-
Gość: Vraadzik, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/05/10 19:44:03
świetny pomysł! z pewnością będę tam zaglądać :)

pozdawiam
-
krainaczytania
2013/05/10 19:57:01
@Cyrysia
Ale to będą te same recenzje, które zamieszczam tutaj, tylko w języku angielskim, więc nic nie stracisz ;-)
-
krainaczytania
2013/05/10 19:59:37
@Wiosenka27
Akurat tego bloga nie chcę prowadzić sama. Nawet myślałam o Tobie, żebyś się do mnie przyłączyła. Przecież znasz angielski, dużo czytasz, więc mogłabyś od czasu do czasu napisać recenzję po angielsku. Pomyśl o tym, co? Jeśli nie nazbieram chętnych, to wpisy będę zamieszczać na tyle często, na ile pozwoli mi czas. Wszystko zależny od innych blogerów :-)
-
krainaczytania
2013/05/10 20:00:20
@Vraadzik
Dziękuję i zapraszam :-) A może się przyłączysz?
-
ewfor
2013/05/10 21:12:51
No niestety, ja z tego pokolenia, które jeszcze nie uczyło się tak gorliwie angielskiego, jak obecne pokolenia. Moja znajomość z tym językiem jest raczej mało komunikatywna, więc odpadam :(
-
felicja79
2013/05/10 21:50:19
Świetny pomysł! Mocno Ci kibicuję i trzymam kciuki :-). Idea, którą się kierujesz bardzo szczytna. Szkoda, że ja słabo znam angielski.
-
Gość: Queen Margot, *.izacom.pl
2013/05/11 09:27:45
Bardzo podoba mi się ta idea. Dla mnie angielski to też prawie drugi język, ale niestety nie używam go zbyt często w życiu codziennym. Taki blog to będzie motywacja, aby nie zapominać o angielskim. Już wysyłam maila. Ciesze się, że tu trafiłam :)

Pozdrawiam serdecznie,
Queen Margot www.valkotukka.blogspot.com
-
ksiazkowka
2013/05/11 09:41:21
Bardzo mocno trzymam kciuki za Twój nowy pomysł! :) Powodzenia i mnóstwo weny! :)
-
Gość: ania notuje, *.dwudziestolatka.ds.uni.wroc.pl
2013/05/11 10:12:32
idealnie :) od dawna już myślałam, żeby czytać coś po ang dla poprawienia języka a tu połączenie przyjemnego z pożytecznym, będę stałą czytelniczką :)
-
krainaczytania
2013/05/11 11:37:11
@Ewfor
Ja w podstawówce uczyłam się rosyjskiego. Teoretycznie mieli nas uczyć też nienieckiego, ale nie było nauczyciela. Angielskiego zaczęłam uczyć się dopiero w liceum i tak mocno zapałałam uczuciem do tego języka, że aż się go nauczyłam biegle. :-) Teraz nie wyobrażam sobie życia bez tego języka ;-)
-
krainaczytania
2013/05/11 11:40:42
@Felicja
Wiesz, jedne projekty się kończą, to trzeba zaczynać kolejne. ;-) Z tym blogiem anglojęzycznym nosiłam się od dawna. Mam tylko nadzieję, że zbiorę solidną grupę osób, z którymi będę ten blog tworzyć. Chyba wszystko jest na dobrej drodze. Zauważyli nas już z Międzynarodowego Katalogu Blogów Blogspot we Francji. Takim oto sposobem wkraczamy na arenę międzynarodową. :-) Mojego bloga historycznego też zauważono i też już jest w tym katalogu. Teraz trochę żałuję, że Krainy Czytania nie założyłam na Blogspocie.
-
krainaczytania
2013/05/11 11:42:37
@Queen Margot
Ja się bardzo cieszę, że chcesz dołączyć do bloga. Masz rację, to ogromna motywacja, a w Polsce niestety nie da się tak często posługiwać angielskim jakbyśmy tego chcieli. Wysłałam Ci już uprawnienia :-) Pozdrawiam :-)
-
krainaczytania
2013/05/11 11:43:55
@Ewa
Dziękuję :-) Mam nadzieję, że to będzie to, o czym marzyłam od dawna. Wiem, że wśród blogerów są osoby, które znają angielski, więc liczę na ich zaangażowanie. :-)
-
krainaczytania
2013/05/11 11:44:47
@Ania
Serdecznie zapraszam, a gdybyś chciała dołączyć do nas w formie bardziej aktywnej, to nie ma problemu :-)
-
polonisty
2013/05/11 15:30:19
trzymam kciuki! skąd ty na to wszystko czas bierzesz?!
-
krainaczytania
2013/05/11 16:59:54
@Polonisty
Dziękuję :-) Tylko mocno trzymaj i nie puszczaj ;-) A czas? No cóż... akurat w tym przypadku doskonale łączę pracę z przyjemnością, więc czasu dodatkowego nie potrzebuję :-)
-
avo_lusion
2013/05/12 13:49:13
Doskonały pomysł! Gratuluję, myślę, że to może być przebój!! :)
-
krainaczytania
2013/05/12 13:53:58
@Danusia
W ciągu tych kilku dni jest naprawdę spore zainteresowanie blogiem. Tak jak napisałam w komentarzu do Felicji, odezwał się do mnie pewien człowiek, który zaproponował mi wpisanie bloga na listę International Directory Blogspot. Podobnie zrobił w przypadku mojego bloga historycznego, choć piszę go po polsku. Czas pokaże jak to się rozwinie :-)
-
Gość: Kinga, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/05/14 19:43:53
Mój angielski zbyt dobry nie jest, ale w ramach nauki z chęcią będę czytała posty na nowym blogu.
-
krainaczytania
2013/05/14 20:00:26
@Kinga
Zapraszam i życzę miłej lektury :-)
-
Gość: krasnoludek, *.adsl.inetia.pl
2013/05/15 19:50:17
Ja bardziej zaprzyjaźniona jestem z francuskim (który choć jest mi znany dużo, krócej niż angielski to jakoś lepiej wchodzi;)), ale nad wyzwaniem poważnie się zastanowię, gdyz jest to niebywała okazja do ćwiczenia;)
-
krainaczytania
2013/05/16 17:25:02
@Krasnoludek
Zapraszam w każdej chwili. Projekt jest otwarty i można do niego zawsze dołączyć :-)


Kornel Makuszyński - Patron Bloga

Napisz do mnie
Kraina Czytania

Follow on Bloglovin


Kraina Czytania
on Google+Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Lubię czytać


Co czytać?